De Brandaris

De dagindeling, onze leerkrachten, verjaardag en trakteren en de weeksluiting

Onze school

Samenwerkingsschool De Brandaris is een school waarin openbaar en katholiek onderwijs samenwerken. Iedereen is welkom, ongeacht levensovertuiging, geloof, cultuur of geaardheid. De school wil een veilige, vertrouwde en gezellige plaats voor uw kind zijn, waar gewerkt wordt aan doelen. Er is veel oog voor het groepsgebeuren en daar binnen  voor de individuele leerling. We streven naar een gemoedelijke sfeer tussen groot en klein.
Naast het cognitieve speelt de sociaal-emotionele en creatieve ontwikkeling in de school een belangrijke rol. Er is veel aandacht voor “de wereld om ons heen”.

De Brandaris: een school waar veel kan, waar uitgegaan wordt van talenten en waar oog en oor is voor elkaar”

Kortom: “de Brandaris, als het om kinderen draait!”

Een dag op de Brandaris

De les begint om kwart voor 9. Om tien over half negen gaat de eerste bel. Kinderen en ouders kunnen dan naar binnen. Bij de kleuters en groep 3 werken we met een open inloop. Een mooie gelegenheid voor uw kind om even te laten zien waar hij of zij mee bezig is. Voor u het moment om eventueel de leerkracht kort te spreken en of een afspraak te maken met de leerkracht. In de andere groepen starten we om 8.45 uur met de les.

Leerkrachten

Team de Brandaris

Team de Brandaris

Ons team bestaat uit 15 enthousiaste en bekwame leerkrachten. De dagelijkse leiding is in handen van Fokke Bakker (directeur) en Gerda Jochems (locatieleider).

Dagindeling

Elke groep heeft zijn eigen dagindeling. De ochtend eindigt om kwart over twaalf. Kinderen die tussen de middag niet naar huis gaan, kunnen overblijven. Ook wanneer uw kind incidenteel moet overblijven, is dat mogelijk. Om kwart over één komen onze kinderen weer terug en geven we hen les tot kwart over drie. Tot en met groep 4 zijn de kinderen op woensdag- en vrijdagmiddag vrij. Vanaf groep 5 gaan zij ook op vrijdagmiddag naar school. Woensdagmiddag blijft voor alle groepen een vrije middag

Jarig

Natuurlijk vieren we de verjaardagen en mogen de kinderen trakteren. Ook hierbij geldt dat we liever gezonde traktaties zien. De jarige trakteert alleen in de eigen groep. Daarnaast mag hij of zij, samen met twee medeleerlingen de groepen langs om zich te laten feliciteren door de andere leerkrachten. Eventueel mag het kind ook een traktatie voor de leerkrachten meenemen.

De leerkrachten vieren ook hun verjaardag op school. Dit doen we in groepjes van 4 à 5 leerkrachten. De jarigen worden in de hal toegezongen met een persoonlijk lied, krijgen een cadeautje en vieren dan het feest verder in hun eigen groep. Ouders zijn van harte welkom om in de hal mee te zingen.

Weeksluitingen

Elke groep verzorgt twee keer per jaar een weeksluiting. Deze weeksluitingen zijn op vrijdagochtend van 11.45 uur -12.00 uur. De kinderen laten dan hun talenten op het podium in de hal zien. Dit kan een toneelstukje zijn, een lied of een dansje, maar ook goochelacts of moppen komen voorbij. Uiteraard bent u als ouder, verzorger of grootouder van harte welkom om de weeksluiting van uw (klein)kind bij te wonen.

Handvaardigheidscircuit en talentenmiddagen

Op vrijdagmiddag is er regelmatig een handvaardigheidscircuit. Kinderen zijn dan in groepjes op een creatieve manier met elkaar bezig. Een heel gezellige middag waarin ook veel ouders participeren.

Daarnaast organiseren we op vrijdag regelmatig talentenmiddagen, waarbij we gebruik maken van talenten van kinderen, ouders en leerkrachten. Leren van en met elkaar staat centraal, waarbij plezier voorop staat.

Hoe spelen wij in op uw kind?

Leerlingvolgsysteem, Levelwerk, Sterk in de klas

Leerlingvolgsysteem

Op de Brandaris werken wij met het leerlingvolgsysteem Parnassys. Hiermee kunnen wij de ontwikkeling van uw kind volgen, zowel op sociaal-emotioneel als op cognitief gebied. Observaties en toetsgegevens worden in Parnassys ingevoerd en regelmatig met ouders besproken

Contacten ouders-school

Er zijn verschillende contactmomenten om met de leerkracht over de ontwikkeling van uw kind te praten.

Allereerst is daar het startgesprek. Dit vindt plaats in de tweede week van het nieuwe schooljaar met als doel elkaar (beter) te leren kennen en af te stemmen wat de onderwijsbehoeften van uw kind zijn.

In november wordt u in de gelegenheid gesteld om met de groepsleerkracht over het functioneren van uw kind in de groep te praten.

In februari en juni zijn de rapportgesprekken. Wij bespreken dan de ontwikkeling van uw kind a.h.v. het rapport.

Natuurlijk is het tussentijds altijd mogelijk om een leerkracht te spreken. Blijf niet lopen met vragen,  maar maak gewoon even een afspraak.

Rapporten

In februari en aan het eind van het schooljaar krijgen de kinderen een rapport en wordt er met u een rapportgesprek gepland. Het rapport van uw kind kunt u voorafgaand aan het gesprek al inzien. Wij trekken gemiddeld 10 minuten uit voor een gesprek. Natuurlijk kunt u (of de leerkracht) een uitgebreider gesprek aanvragen.

Leerlingenraad

Op de Brandaris werkt hebben we ook een leerlingenraad. Uit de groepen 5 t/m 8 worden door de kinderen twee vertegenwoordigers per groep gekozen die in de leerlingenraad zitten. De raad vergadert 5 keer per jaar, samen met de directie van de school. In die vergaderingen wordt besproken wat er bij de kinderen leeft. Voorbeelden hiervan zijn: schoolreis/schoolkamp, aanschaf spelmateriaal voor de pauzes, bestrijding hondenpoep op de speelveldjes, uitkiezen nieuwe lesmethodes en nog veel meer. De kinderen zitten er namens hun klas en brengen ook altijd verslag uit aan hun klas.

leerlingenraad

Hoog- en meerbegaafde kinderen

Op de de Brandaris hebben wij aandacht voor hoog- en meerbegaafde kinderen. Hiervoor gebruiken wij onder andere het DHH (digitale handelingsprotocol hoogbegaafden), waarmee we een goed beeld kunnen krijgen van de voorsprong die een kind heeft.

Voor kinderen met een ontwikkelingsvoorsprong werken we met de methode Levelwerk. Dit is een methode voor kinderen van groep 1 t/m 8 waarbinnen kinderen extra uitgedaagd en gestimuleerd worden. Het niveau van Levelwerk is hoog, zodat kinderen hun capaciteiten echt moeten aanspreken. Ook leren ze moeite te doen om dingen onder de knie te krijgen.

Daarnaast zijn we de afgelopen jaren ook begonnen met het inzetten van een digitale leeromgeving voor begaafde kinderen: Acadin. Kinderen kunnen op basis van hun eigen interesse een werkopdracht kiezen en uitvoeren.

Tot slot kunnen hoogbegaafde kinderen uit de groep 6 t/m 8 in aanmerking komen voor de bovenschoolse “Talentenklas” van Spilbasisscholen.

Het doel van de talentenklas is om een passend onderwijsaanbod te bieden aan meer- en hoogbegaafde leerlingen, dat rekening houdt met hun ontwikkelingsmogelijkheden, hun creativiteit en brede interesse. Daarnaast zijn de lessen erop gericht dat leerlingen in de talentenklas leren van en met elkaar. De focus ligt op leren (leerstrategieën) en samenwerken.

Sterk in de klas

Op de Brandaris werken wij met “Sterk in de klas”. Dit project is in samenwerking met de gemeente Dronten ingezet binnen verschillende basisscholen en zo ook op onze school.

Voor welke kinderen kunnen we “Sterk in de klas inzetten”?

  • voor kinderen met weinig zelfvertrouwen
  • voor kinderen die druk zijn in hun hoofd
  • als een kind te maken heeft met pestgedrag
  • hooggevoelige kinderen
  • hoogbegaafde kinderen
  • beelddenkers

De SIDK medewerker gaat na overleg met ouders en school aan de slag met een kind dat een extra steuntje kan gebruiken.

Schooltijden en roosters

Vakantierooster 2017 / 2018

Onze schooltijden zijn als volgt:

maandag08.45 – 12.1513.15 – 15.15alle groepen
dinsdag08.45 – 12.1513.15 – 15.15alle groepen
woensdag08.45 – 12.30alle groepen
donderdag08.45 – 12.1513.15 – 15.15alle groepen
vrijdag08.45 – 12.15groep 1 t/m 4
08.45 – 12.1513.15 – 15.15groep 5 t/m 8

Bij de kleuters en de groepen 3 is er’s morgens een “Open inloop”. Kinderen kunnen bij de eerste bel binnenkomen en met een activiteit beginnen. Ouders mogen er even bij blijven om hun kind op gang te helpen of om even iets aan de leerkracht te melden. De “Open inloop” duurt tot 8.55 uur. We verwachten dat alle ouders dan afscheid genomen hebben (mag natuurlijk ook eerder).

Voor de groepen 4 t/m 8 is er 5 minuten “inlooptijd”.
Bij de tweede bel om 8.45 c.q. 13.15 uur, verwachten we dat de kinderen in de klas zijn en dat de ouders afscheid genomen hebben. Op deze wijze kunnen we de lestijd zo effectief mogelijk gebruiken.

Vakantierooster 2017-2018

Periode vanaf Tot en met
Herfstvakantie23-10-201727-10-2017
Kerstvakantie25-12-201705-01-2018
Voorjaarsvakantie26-02-201802-03-2018
Goede vrijdag/Pasen30-03-201802-04-2018
Koningsdag27-04-201827-04-2018
Mei/hemelvaartvakantie30-04-201811-05-2018
Pinksteren21-05-201821-05-2018
Zomervakantie23-07-201831-08-2018

De Brandaris in beeld